Kaip atsikratyti dantų jautrumo

12 Bal

Dantų jautrumasPadidėjęs dantų jautrumas – simptomas, į kurį nederėtų numoti ranka – tai gali būti rimtos ligos požymis.

Pajusti neįprastą dantų jautrumą galite suvalgęs ledų, išgėręs karštos kavos, valydamasis ar skalaudamas dantis. Jeigu dantys išlieka jautrūs ilgesnį laiką, nedvejojant reikėtų skubėti į odontologijos kliniką.

Dėl kokių priežasčių gali atsirasti dantų jautrumas?

Pati dažniausia dantų jautrumo priežastis – netinkamas ar per stiprus dantų valymas, naudojamas per stiprių šerelių dantų šepetukas. Jeigu ilgai negydomi ėduonies pažeisti ar įskilę dantys, taip pat galima tikėtis padidėjusio dantų jautrumo. Kitos priežastys – dantų balinimas, maisto, turinčio daug rūgščių, vartojimas. Kai kurioms moterims dantys tampa labiau jautrūs priešmenstruacinio sindromo, nėštumo metu.

Kaip atsikratyti dantų jautrumo

Šiai nemaloniai bėdai spręsti yra keletas būdų, priklausomai nuo jautrumo lygio. Jeigu dantys pajautrėjo tik šiek tiek, galite išbandyti nebrangias priemones, kurias galite naudoti namuose – tai specialiai jautriems dantims skirti geliai, skalavimo skysčiai bei dantų pastos.

Jeigu šie metodai negelbsti, gali būti, kad dantų jautrumo priežastys yra rimtos. Tikrąją jautrumo priežastį nustatys jūsų stomatologijos klinika. Jis gali jums rekomenduoti „nujautrinančių“ priemonių, padėsiančių dėl dantų jautrumo atsirandančio diskomforto atsikratyti mėnesiams ar netgi metams.

Liaudiški metodai

Esant padidėjusiam dantų jautrumui galima išmėginti kurį laiką gerti čiobrelių arba šalavijų arbatą. Šios vaistažolės ne tik padeda atsikratyti blogo burnos kvapo, bet ir dezinfekuoja burną ir turi antibiotinį, antivirusinį  ir priešgrybelinį poveikį.

Ežiuolė, sumaišyta su nedideliu (pakaks ir pusės arbatinio šaukštelio) vitamino C kiekiu veikia kaip stiprus žolinis antibiotikas ir gali padėti neutralizuoti dantų infekciją, sukėlusią dantų jautrumą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: